Działalność

W roku akademickim 2011/2012 koło zajęło się badaniem twórczości Leśmiana. Odbywały się seminaria poświęcone tej tematyce, ze szczególnym uwzględnieniem motywów śmierci i snu. SNKL organizowało również spotkania z cyklu „Literatura i film”, które były kontynuowane w następnym roku akademickim. Celem realizowania wieczorków było propagowanie zainteresowania literaturą poprzez medium filmowe oraz stymulowanie dyskusji na tematy filmowo-literackie.

W dniach 22-23 marca SNKL zorganizowało wyjazd edukacyjny do Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza w Warszawie oraz Muzeum Sztuki w Łodzi. Naszym głównym celem wyprawy było zwiedzenie wystawy „Władysław Sebyła. Nokturn†1940”.

Nasza pierwsza konferencja („Śmierć w literaturze i kulturze XX i XXI wieku”) miała charakter lokalny. Odbyła się 13 maja 2013 roku.

Kolejna, już ogólnopolska, „Literatura i muzyka w XX i XXI” odbywała się w dniach 13–14 maja 2014 roku. Wystąpienia referentów zostały opublikowane w opolskim magazynie kulturalnym M O L E (http://www.mole-czasopismo.strefa.pl/).

W czerwcu tamtego roku wraz z naszym instytutem i redakcją czasopisma MOLE zorganizowaliśmy konkurs literacki („Opolski Mól”). Zdjęcia ze wszystkich imprez dostępne są w naszych galeriach.

27 maja 2015 odbędzie się sesja naukową pt. „Literatura i etyka we współczesności”, na którą serdecznie zapraszamy.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s