Aktywni członkowie

dr Bartosz Małczyński – opiekun SNKL

Kamila Byrtek – Przewodnicząca SNKL, twórczyni i moderatorka strony snkluo.wordpress.com oraz strony na facebooku. Studentka filologii polskiej, absolwentka pedagogiki i politologii, a z pochodzenia ścisłowiec. Dziennikarka Radia Sygnały i korektorka w Gazecie Studenckiej. Należy także do Koła Naukowego Literatury i Kultury Modernizmu UO. Kiedy nie biega szaleńczo po Opolu, czyta, pisze albo fotografuje. Zakręcona światem literatury, szczególnie polskiej. Swoje noce lubi spędzać w towarzystwie między innymi Poego, Lovecrafta i Kinga. Interesuje się m.in. przemijaniem, zatrzymywaniem chwil i melancholią w literaturze, a także teorią literatury. Zakochana w muzyce różnych gatunków (przede wszystkim metal i rock, ale także hip-hop i dancehall). Czas wakacyjny najchętniej spędza w górach (najlepiej Stołowych). W czasie akademickim spotykana w wielu miejscach naraz.

Monika Ferenc – Zastępca przewodniczącej (którą nie tak łatwo zastąpić) SNKL. Na co dzień studentka filologii polskiej oraz typowy mól książkowy. Poza czytaniem: pasjonatka rekonstrukcji historycznej, tańca irlandzkiego oraz podróży tych dużych i tych małych. Z natury leń, co próbuje pokonać mnogością obowiązków, m.in. jako członek Studenckiego Naukowego Koła Literackiego, Koła Naukowego Literatury i Kultury Modernizmu UO, Naukowego Koła Teatrologów, Studenckiej Rady Wydziału Filologicznego oraz od niedawna dziennikarka Gazety Studenckiej. Uwielbia pisać zwłaszcza felietony, poddawać się lekturze ulubionych pisarzy i poetów (Umberto Eco, Jonathan Carroll, Neil Gaiman, Edward Stachura, Rafał Wojaczek….) lub słuchać muzyki (od muzyki klasycznej, poezji śpiewanej po rock i metal- szczególnie ten folkowy).

Lidia Urbańczyk – Pani sekretarz SNKL. Gdy podejdziesz w środku nocy do lustra i wypowiesz doń trzy razy Lidia, to przyjdzie Lidia i przeczyta ci straszną bajkę do snu… Lidia za życia była znawczynią literatury dla dzieci i młodzieży oraz wielką miłośniczką grozy. Połączyła obie pasje, by zająć się antropologią horrorów dla maluczkich.
Lidia Urbańczyk (ur. 1988). Doktorantka I roku na Wydziale Filologicznym UO. Interesuje się literaturą fantastyczną – ulubieni autorzy Clive Barker i Neil Gaiman. Pasjonatka warsztatów twórczego pisania.

Karina Ćwirzeń – ur. 1989. Studiuje filologię polską na UO. Obserwator i słuchacz. Ukochani autorzy: F. Chopin, J. Czechowicz, Novalis, V. Woolf, V. van Gogh, P. Klee, Balthus. Uwielbia prozę tzw. realizmu magicznego, dawną sztuką flamandzką i głos J. Bjorlinga. Jeśli nie czyta, to maluje (obrazy).

Magdalena Kozieł – Studentka filologii polskiej UO, członek Opolskiego Projektora Animacji Kulturalnych, Studenckiego Naukowego Koła Literackiego, Koła Naukowego Literatury i Kultury Modernizmu oraz Wolnego Dziennikarstwa. Do swych pasji zalicza literaturę, historię Polski oraz psychotronikę. Obecnie pracuje w sieci księgarni Matras – magiczne księgi widzi wszędzie (i sny, i praca, i studia, i czas wolny…). Jeszcze nie postradała zmysłów. Jej rytuałem jest codzienne pisanie, z zapamiętaniem prowadzi dzienniki. Rzeczywistość jest dla niej fikcją literacką (lub fikcja literacka – rzeczywistością:)). Jej ukochani twórcy to między innymi: Witkacy, J. Cortazar, G.G. Márquez, R. Wojaczek, F. Dostojewski i K. Wierzyński. Każdego dnia prosi Wielką Matkę o błogosławieństwo i pogodę ducha, każdej nocy boi się, że nie zaśnie przed wschodem Słońca.

Paula Karabanowicz – Studiuje na drugim roku studiów magisterskich filologię polską ze specjalizacją kultura popularna. Uczęszcza także na koło naukowe „Gryf”. Interesuje się literaturą romantyzmu. Działa w wolontariacie „Źródło”, prowadzonym przez Siostry Szkolne de Notre Dame w Opolu, gdzie udziela korepetycji z języka angielskiego. Przyłączyła się też do projektu „Serce i język”, wspierającego naukę języków obcych w opolskich domach dziecka. Miała praktyki w NTO. W wakacje pracowała jako wychowawca kolonijny na obozie wypoczynkowym dla dzieci i młodzieży z uzdolnieniami plastycznymi „Chris”. W wolnym czasie lubi biegać, jeździć na rowerze, spacerować i słuchać relaksującej muzyki.

Karol Maluszczak –  Mieszka w Opolu. Studiuje filologię polską. Uwielbia literaturę amerykańską lat 50. i 60. XX wieku – zwłaszcza twórczość beatników. Poza tym ciekawi go poezja m. in.: P. Celan, G. Trakl., J. D. Morrison, Ch. Bukowski, T. Miciński. J. Przyboś, W. Sebyła, T. Różewicz, L. Staff. Pola poetyckie, które go najbardziej interesują to: samotność, melancholia, mrok, mistycyzm, smutek, noc. Od kilku lat uprawia biegi długodystansowe, często odwiedza podopolskie wsie: Winów oraz Górki. Bez przerwy słucha muzyki (Tom Waits, The Doors, The Cure, Bisz, Eldo, oldschoolowy rap). Z nietypowych rzeczy, to uwielbia nocą jeździć samochodem.

Olaf Pajączkowski – Urodzony w roku 1988, w Opolu, pasjonat rock n rolla i filozofii Fryderyka Nietzschego. Lubi czytać (niespodzianka!), a w wolnych chwilach wybiera się na samotne wyprawy na łono natury. Pasjonuje się również zagadnieniami z zakresu szeroko pojętej kultury popularnej.

Dawid Piwekur. 1990. Studiuje filologię polską na UO. Były prezes, a obecnie członek Studenckiego Naukowego Koła Literackiego. Udziela się w Polskim Stowarzyszeniu Studentów i Absolwentów Psychologii, mimo iż psychologii nie studiował. Z pasji oneiromanta, połeta, bredzący mistyk, użytkownik enteogenów różnego autoramentu, raper, wreszcie domorosły badacz literatury. Zazwyczaj przejawia się jako gadająca bądź milcząca nicość.

 

  • Członkowie wspierający (angażujący się w niektóre z akcji):

Pamela Szczerbik

Agnieszka Dyś  (gościnnie na naszej pierwszej studencko-doktoranckiej sesji naukowej pt. Śmierć w literaturze i kulturze XX i XXI wieku)

Bartosz Suwiński (gościnnie na naszej pierwszej studencko-doktoranckiej sesji naukowej pt. Śmierć w literaturze i kulturze XX i XXI wieku)

 

  • Byli członkowie, aktywni w roku akademickim 2012/2013:

Elżbieta Pietluch

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s